Türkiye'deki Azerbaycanlı İş Adamları'ndan Azerbaycan Ordusu'na maddi destek

Türkiye'deki Azerbaycanlı İş Adamları Birliği (TAİB), Karabağ’daki Ermeni işgaline son vermek için başlatılan seferberliğe destek olmak üzere Azerbaycan Ordusu’na nakdi yardımda bulundu. www.patronlarinsesi.com

Türkiye'deki Azerbaycanlı İş Adamları'ndan Azerbaycan Ordusu'na maddi destek
31 Ekim 2020 - 19:56 - Güncelleme: 02 Kasım 2020 - 16:41

Azerbaycan ordusuna Türkiye'den destek! Toplanan paralar gönderildi...

Azerbaycan’da devam eden seferberliğe Türkiye’deki Azerbaycanlı İş Adamları Birliği’nden (TAİB) destek geldi. TAİB üyelerinin ve Türkiye'deki iş insanlarının yardımlarıyla toplanan nakit para desteği, 27 Ekim’de Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri Yardım Fonu'na aktarıldı. Konuyla ilgili Türkiye’deki Azerbaycanlı İş Adamları Birliği (TAİB) Yönetim Kurulu tarafından, “Türkiye'deki Azerbaycanlı İş Adamları olarak bundan önce olduğu gibi bundan sonra da her zaman ordumuzun ve devletimizin yanındayız” denildi.

Yapılan bu nakdi destek haricinde, TAİB'e üye firmalar tarafından Azerbaycan Ordusu’na yönelik tıbbi ve gıda destekleri de devam ediyor. Türkiye'deki işadamı dernekleri ve kurumlarının, Ermenistan Silahlı Kuvvetleri’nin Azerbaycan'ın Yukarı Karabağ bölgesinde ateşkesi ve uluslararası hukuku ihlal ederek 27 Eylül 2020’de ağır silahlarla Azerbaycan sivil yerleşim yerlerini ve askeri birliklerini hedef alan saldırılarını en güçlü şekilde kınayan bildirisi 6 Ekim’de yayınlanmıştı. 


Patronların SESİ / www.patronlarinsesi.com

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.