FİKENTDER ''Kentsel Dönüşüm Alanlarında Ödenmiş Tapu Harçlarınızı Geri Alabilirsiniz!

FİKENTDER DERNEK Başkanı Yasin Bektaş ''tapu harçlarını geri alabilirsiniz.!'' FİKENTDER ''Fikirtepe Kentsel Dönüşüm'' Derneği Fikirtepe başta olmak üzere tüm kentsel dönüşüm alanlarında gayrimenkul alım satımı yapan vatandaşlara müjde! Kentsel dönüşüm Mağdurlarına her türlü desteği sunan FİKENTDER, bu bölgelerden her türlü gayrimenkul alım satımı yapan vatandaşların tapu harçlarını geri alabilmeleri ve muafiyette zaman aşımına takılmamaları ve acele etmeleri konusunda uyardı!

FİKENTDER ''Kentsel Dönüşüm Alanlarında Ödenmiş Tapu Harçlarınızı Geri Alabilirsiniz!
26 Ağustos 2020 - 07:02 - Güncelleme: 26 Ağustos 2020 - 07:46

FİKENTDER ''Fikirtepe Kentsel Dönüşüm'' DERNEĞİ' Avukatlar aracılığıyla, Tapu Harcı Muafiyeti ve ödenen paraların herhangi bir masraf yapılmadan geri alınabilmesi için hukuki danışmanlık desteği. 

Emlak Vergisi 2020 ödeme tarihi yaklaşırken FİKENTDER konut sahipleri ve konut almak isteyen kişileri uyardı. Vatandaş yasal haklarını bilmediği için emlak vergisi muafiyeti ve tapu harcı muafiyeti gibi hakları bilmediği için fazla ödeme yapıyor. Ancak, başvuru yapan kişilere ödemiş oldukları fazla paralar iade ediliyor. Emlak vergisi ve tapu harcı iadesi için detaylar haberimizde...

FİKENTDER DERNEĞİ WHATS APP HATTI : 0549 8413716 - 0544 9400102  

Fikentder Dernek Başkanı Yasin Bektaş ''
ALAN VE SATAN ÖDEME YAPSIN YADA YAPMASIN FARK ETMEKSİZİN, HER BİRİ AYRI AYRI OLMAK ÜZERE 5 YILLIK ZAMAN AŞIMINA UĞRAMAMIŞ VE DAHA ÖNCEDEN ÖDENMİŞ OLAN YÜZDE 2'LİK TAPU HARÇLARINI YASAL FAİZLERİYLE BERABER GERİ ALABİLİR''

FİKENTDER DERNEĞİ Fikirtepe başta olmak üzere tüm kentsel dönüşüm alanlarında yapılan ve yaşam başlanan projelerde dairelerini ve/veya arsalarını satan arsa sahiplerini ve yatırım yaparak bu projelerden daire ve/veya arsa satın alarak tapu alım satım harcı ödeyen vatandaşarı 5 yıllık süre aşımı hakkında da dikkat çekerek, geç kalmayın uyarısı yaptı. 

FİKENTDER DERNEĞİ tapu harcı ödememiş olsa bile arsa ve/veya daire sahiplerinin de satım bedelini, alan kişilerinin de alım harçlarını resmi olarak geri alma haklarının olduğunu, her hangi bir masraf yapmadan FİKENTDER Dernek Avukatları aracılığıyla bilgilendirilerek ya da kanunlar çerçevesinde yetkilendirilerek başvurabilmeleri ve daha önceden ödenmiş olan bu paraları geri alabilmeleri mümkün. Bunun için 05498413716 numaralı hattı aramaları ve/veya whats app üzerinden satılan ve/veya satın alınan gayrimenkuller ile ilgili ilk etapta tapu bilgilerinin, alım satım tarihleri ve kendi irtibat numaralarınıda ekleyerek iletmeleri yeterli olacağı ve akabinde gerekli bilgilendirme ve vekalet için kendilerine geri dönüş sağlanarak mutlaka ulaşılacağı bilgisi verildi.

  FİKENTDER DERNEĞİ WHATS APP HATTI : 0549 8413716 - 0544 9400102  

FİKENTDER DERNEĞİ BU YASADA BULUNAN TAPU HARCI MUAFİYETİ KAPSAMINDA AVUKATLARI ARACILIĞIYLA, YÜZLERCE VATANDAŞIN PARALARINI GERİ ALDIĞINI VE VATANDAŞLAR HARİCİNDE FİKİRTEPE'DE İŞ YAPARAK ALT YAPI ÖDEMESİ YAPAN FİRMALARIN DA YAPILAN TÜM ÖDEMELERİ GERİ ALMA İMKANLARININ OLDUĞUNU SÖYLEDİ.

FİRMALARIN DA ALT YAPI ÖDEMELERİNİ GERİ ALMALARI MÜMKÜN

FİKENTDER, KENDİLERİNE BAŞVURMALARI DURUMUNDA İLGİLİ FİRMALARIN DA SÜRE AŞIMI OLMAMASI DURUMUNDA HERHANGİ BİR MASRAF YAPMADAN ÖDENMİŞ ALT YAPI ÖDEMELERİNİ GERİ ALMALARININ MÜMKÜN OLDUĞUNU BİLDİRDİ.

T.C. ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Tapu Dairesi Başkanlığı tarafından tapu birimlerine gönderilen görüş ve 6306 SAYILI KANUN UYARINCA UYGULANAN HARÇ MUAFİYETİ

Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü'ne 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun uyarınca yapılacak olan işlem, sözleşme, devir ve tesciller ile uygulamalar, noter harcı, tapu harcı, belediyelerce alınan harçlar, damga vergisi, veraset ve intikal vergisi, döner sermaye ücreti ve diğer ücretlerden; kullandırılan krediler sebebiyle lehe alınacak paralar ise banka ve sigorta muameleleri vergisinden müstesna tutulduğu, Kanun'un 7 nci maddesinin 9 uncu fıkrasıında belirtilen bu istisnanın hangi tapu işlemlerinde uygulanacağı soru konusu edilmiş olup, Gelir İdaresi Başkanlığının ilgi (ç) yazı ile görüşünü bildirmesi üzerine, bildirilen görüşünde belirtilen ve istisna kapsamında sayılan işlemler ile 6306 sayılı Kanun'un Uygulama Yönetgmeliği'inin 16 ncı maddesinin 9 uncu fıkrasında belirtilen ve istisna kapsamında sayılan işlemlerin çeliştiği ilgi (d) yazımız ile Gelir İdaresi Başkanlığına bildirilmesi üzerine Gelir İdaresi Başkanlığından alınan ilgi (e) yazı ile ilgi (ç) yazılarında belirtilen görüşleri doğrultusunda söz konusu harç istisnasının uygulanması gerektiği bildrilmiştir...

FİKENTDER DERNEĞİ WHATS APP HATTI : 0549 8413716 - 0544 9400102  

FİKENTDER DERNEĞİ e - Posta Adresi        : fikirtepedernegi@hotmail.com


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.