Yasin BEKTAŞ

Yasin BEKTAŞ


Türkiye Korona'ya Rağmen, Sağlık Turizmi Paketiyle Sezonu Başlatmalı

02 Mayıs 2020 - 05:25 - Güncelleme: 02 Mayıs 2020 - 07:40

Türkiye’nin Bacasız Sanayi, TURİZM 'in Koronavirüs ile imtihanı.. Geldiğimiz aşamada, Türkiye Covid – 19 Pandemisinde ciddi bir mesafe ve tecrübe edinmiştir. Evet Türkiye, tüm ülkeler sınırlarını kapatıp, pandemi salgınıyla uğraşırken, hem insanlığa katkı hem de ekonomiye destek babında kendi bacasız sanayimiz olan turizmi de canlandıracak ‘’Sağlık Turizmini hızlandırmalı ve COVİD – 19 negatif olmak kaydıyla sağlık ve Turizmi bir paket haline getirerek tüm dünyaya ilan etmelidir. Türkiye’nin Bacasız Sanayi TURİZM ve KORONAVİRÜSÜ


Covid – 19 (Koronavirüs) ‘ dünya genelinde bir pandemi oluşturması sonrası ülkeler sınırlarını kapatarak kendi içlerine çekildi.

Bu aşamada Türkiye’de de aynı kararlar uygulamaya konulsa bile ekonomik durum vatandaşların işlerine devam etmelerini zorunlu kılmakta.

Geldiğimiz aşamada, Türkiye Covid – 19 Pandemisinda ciddi bir mesafe ve tecrübe edinmiştir.
İnternet üzerinden yapılan satışlar haricinde bir çok iş yeri ve okullar maalesef pandemi tehlikesine karşı alınan tedbirlerden dolayı kapanmak zorunda kaldı.Bu uygulama sürecinde Hükümetin aldığı ve Devlet hastaneleri başta olmak özel hastanelerin de pandemi salgınında ön saflarda yer alması, vatandaşlara telkin edilen mecbur kalmadıkça sokağa çıkmama uygulaması Türkiye’nin bacasız sanayisi Turizm başta olmak üzere bir çok sektörde olduğu gibi özel hastanelerde de işlerin aksamasına ve ücretsiz izin uygulamasının yapılmasına sebep olmakta.
Buna neden olan pandemi salgını ve mecbur kalmadıkça insanların sağlık ihtiyaçlarını olabildiğince ötelemeye çalışarak doktora gitmemelerini söyleyebiliriz.

Yaz geldi, artık tatil zamanı ama maalesef bu sene daha dikkatli ve birbirimize karşı da bir o kadar mesafeli olmamız gerekecek.

Böyle önemli bir dönemde başka ülkelerin yüksek fiyatlarla doktor transferinin önüne geçmek, kendi ülkemizdeki hastanelerin daha işlerlik kazanmasını sağlamak, yaklaşan turizm sezonunu boşa geçirmemek ve en önemli ekonomik getirilerimizden olmadan işsizliği önlemek için hükümete bir önerimiz var.''SAĞLIK TURİZMİYLE SEZON AÇILMALI!''

* Evet Türkiye, tüm ülkeler sınırlarını kapatıp, pandemi salgınıyla uğraşmaya çalışırken ve neredeyse sağlık sistemleri çökme sınırına gelmış olmasına rağmen, hem insanlığa katkı hem de ekonomiye destek babında kendi bacasız sanayimiz olan turizmi de canlandıracak ‘’Sağlık Turizmini hızlandırmalı ve COVİD – 19 negatif olmak kaydıyla sağlık ve Turizmi bir paket haline getirerek tüm dünyaya ilan etmelidir.

* Bu hamle ile Türkiye sağlık da elde ettiği mesafenin yanında 2020 turizmini de garanti altına alarak, sağlık da güvenli liman Türkiye’nin eşsiz doğal ve tarihi güzelliklerini de belirli alanlarda ve özel izne bağlı olarak sunmalıdır.

* Böylesi bir dönemde Turizmin yanında müşteri yokluğundan kepenk kapatma aşamasına gelen ve ücretsiz izinlere başlayan özel hastanelere ve çalışanlarına iş imkanı sunulmuş olacaktır.

* Bu aşamada devletin yapması gereken sağlık turizmi kapsamında yurt dışından gelecek insanların Türkiye’ye gelmeden önce kendi ülkelerinde covid 19 testine tabi tutulmaları, Türkiye’de ikamet edecekleri bölge, oteller ve hastanelerin bu mihvalde belirlenecek şartları içeren gerekli hazırlıkları yaparak sağlık turizmi paketi içerisinde insanlara güvenilir bir ortam sunarak işsizliğin de azalmasını sağlaması gerekmektedir.

* Sağlık Turizmi paketiyle hastane otel işbirliklerinin koordine edilmesi, çevre bölgelerdeki orta ve küçük esnafın iş yapar vaziyete geçmesi komple bir hareketlilik kazandırarak Türkiye’ye ekonomik destek işsiz vatandaşa da moral olacaktır.
* Sağlık Turizmi Paketiyle sağlanan ivme sonrası ayrimenkul sektöründe de yabancıya satış yönünde pozitif bir artışın yakalanması da kaçınılmaz olacaktır.

Kalın Sağlıcakla ...
 
Yasin Bektaş / Patronlarinsesi.com
Patronlarinsesi@gmail.com
#Evdekaltürkiye

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.