Reklam

Dünya'nın GES'i Solar İstanbul'da

PatronlarinSESİ.COM olarak Medya Partneri olduğumuz ve Türkiye’nin güneş enerjisi sektöründeki en önemli organizasyonlarından Solar İstanbul Fuarı bugün kapılarını açtı. Uluslararası anlamda büyük ilgi gören fuar, Türkiye’nin 100 milyar dolara yakın yeni güneş enerjisi santralleri projesi için adeta bir merkez olacak.

Dünya'nın GES'i Solar İstanbul'da
23 Mart 2022 - 10:30
“Enerji Dönüşümü Başladı” temasıyla Viaport Marina Tuzla’da başlayan Solar İstanbul Fuarı, GES sektöründeki yeni işbirlikleri ve fırsatlarının anlatıldığı oturum ve etkinlikleriyle büyük ilgi gördü. Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın Türkiye çapında 100 milyar liraya yakın GES ile tarımsal sulama projesi yatırımlarının gerçekleştirileceğini açıklaması, Solar İstanbul’u gözde bir merkez yaptı.

Yeni gelişmeler ışığında Türkiye’nin her yerinde yeni GES’lerin yapılacak olması sektörü heyecanlandırdı. Çiftçilerin elektrik maliyetlerini azaltmak ve fazla elektrik üretimlerini de satarak gelir elde etmesine imkan tanıyacak yeni gelişme, Solar İstanbul’da en çok konuşulan konu oldu. Proje ile Türkiye yeni 1000 megavatlık bir enerji kazanım daha elde edecek. TÜRKİYE’NİN SEKTÖREL ANLAMDA EN ÖNEMLİ ORGANİZASYONU
Birleşik Fuar Yapım A.Ş (BİFAŞ) organizatörlüğünde ve GENSED, GÜNDER ve GÜYAD işbirliği ile gerçekleştirilen Solar İstanbul 2022 Fuarı’na; TC. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve EPDK başta olmak üzere önemli sektör firmalarında destek verdiği Solar İstanbul Güneş Enerjisi, Enerji Depolama, Elektrikli Ulaşım ve Dijitalleşme Fuar ve Konferansı, GES’lere yeni ve farklı bakış açıları kazandırmayı hedefleyerek, sektörün geleceğine ışık tutuyor.

Güneş enerjisi sektörüne büyük katkı sağlayan ve 100’e yakın öncü firma ile 8 binin üzerinde yerli ve yabancı ziyaretçinin katıldığı Solar İstanbul Fuarı’na, Almanya, İngiltere, İspanya, İtalya, Hollanda, Yunanistan, Moldovya, Hindistan, Azerbaycan, Lübnan, Ürdün, BAE, Fas, Filistin, Tunus, Cezayir, İsrail ve Etiyopya’dan gelen profesyonel alıcı heyetler de katılarak, Türk solar endüstrisi ile buluştu. Fuarda ayrıca, güneş enerjisine dair binlerce son teknoloji ürün, alıcısı ile de tanıştı.


 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.