Bektaş ''Devlet ekonomik eylem planını genişleterek geçici sokağa çıkma yasağı ilan etmelidir!''

Koronavirüsü - covid19 salgını alınan tüm önlemlere ve duyurulara rağmen hızla yayılmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğa'nın açıkladığı ekonomik destek paketini dar gelirli ve çalışmak zorunda kalan vatandaşlar lehine genişleterek geçici acil sokağa çıkma yasağı ilan etmesi kaçınılmaz görünüyor. Bu bağlamda 3 maddelik bir öneri öne çıkmakta. Bunlar ...

Bektaş ''Devlet ekonomik eylem planını genişleterek geçici sokağa çıkma yasağı ilan etmelidir!''
23 Mart 2020 - 05:19 - Güncelleme: 23 Mart 2020 - 06:14
Devlet şirketler kadar çalışanlar için de acil ekonomik önlem almak ve geçici sokağa çıkma yasağı ilan etmek zorunda!!

#evdekaltürkiye demekle iş bitmiyor! insanlar asgari ihtiyaçlarını gidermek için mecburen çalışmak ve evine ekmek götürmek zorunda. Bu mecburiyet bir çok insanı tedirgin etse bile sokağa çıkma ve toplu taşıa araçlarını kullanmaya itiyor. Oluşan etkileşim koronavirüsünün toplum içerisinde hızla yaygınlaşarak artmasına ve istenmeyen can kayıplarının artarak yaşanmasına neden oluyor.

Bu bağlamda 3 maddelik bir öneri öne çıkmakta. Bu önerileri, kamuoyunun da sesi olarak yetkililere iletmek istiyoruz..

Öneri 1- Her bir vatandaşın asgari mutfak ihtiyacını giderebilmesi için kişi başına aylık 500 TL ödeme 
(81 milyon her bir ferde ödense bile aylık rakam, genel ve şirketler için açıklanan 200 milyarlık ekonomik destek paketinin 4'te birine tekabül ediyor!!)

Öneri 2 - Bu süreç zarfında Elektrik - Su  ve internet Faturalarının dondurulması..

Öneri 3 - Bu tedbirlere ilaveten Acil geçici sokağa çıkma yasağı ilan edilmesi

Alınacak bu önlemler devletin yapacağı sağlık harcamalarının ve olumsuz durumun ağırlaşarak artmasından dolayı karşılaşacağı can ve uğrayacağı ekonomik kaybın yanında bir hic kalacağı muhakkaktır..

Hükümetin, vatandaşların sosyal ve temel gereksinimlerini sağlayacak bu ekonomik desteği acil gündemine alarak var olan kaygıları gidermemesi ve daha radikal bir tutum sergileyerek geçici sokağa çıkma yasağını ilan etmemesi sonucunda artan olumsuz durum, yapılan sağlık harcamaları başta olmak üzere ekonomiye daha fazla yük getirecek ve açıklanmış olan paketin sınırlarını da zorlayacaktır..

Yasin Bektaş / PATRONLARINSESI.com

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.