Reklam

Gazeteci ve Ekonomist Hatice Kolçak ''Fiyatlarda karmaşa var!

Fiyatlarda bir karmaşa var! Ama bu zamanda ne alırsanız kardır, kredi kullanmaya bakın '' diyerek konut almak isteyen yatırımcıları yatırım yapma ve fiyatlar noktasında uyardı.

Gazeteci ve Ekonomist Hatice Kolçak ''Fiyatlarda karmaşa var!
27 Nisan 2022 - 02:09 - Güncelleme: 27 Nisan 2022 - 03:05
Gazeteci ve ekonomi yorumcusu Hatice Kolçak 'tan flaş açıklama.. Kolçak kendi ismiyle yayın yaptığı You Tube kanalından Piyasanın güncel durumu hakkında analizler paylaşırken, enflasyon ve konut fiyatları hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Kolçak ''Fiyatlarda bir karmaşa var!

Bunu kabul edelim. Korkunç bir karmaşa var. Domates alırken de, kıyafet alırken de piyasayla ilgili olan ilişkimiz bozuldu. Neyin ucuz, neyin pahalı olduğunu artık bilmiyoruz.
Konut alırken de aynı şekilde öyle. Alınması düşünülen ev ucuz mu pahalımı?
İnsanlar artık karar veremiyor. Neyin ucuz, neyin pahalı olduğuna dair insanaların algısı bozuldu. Acayip yüksek bir enflasyon var. İki gün önce gördüğümüz bir ürünün fiyatını aynı şekilde tekrar görünce onu ucuz sanıyoruz.
Yani fiyatla alakalı olarak bir algı sorunu var. Piyasada fiyatlar acayip karışık.
Enflasyon arttı ve artmaya da devam ediyor.

Alım yaparken, makul yerlere bakın.

Evlerde amortisman süreleri uzadı ama, Amortisman süresi 40 yıla gelen gayrimenkule girmek akıl işi değil! Amortismanda 20 yıl olmadı 25 yıl makul bir süredir. 40 sene nedir ya!? 4o yıllık olan yer alınmaz. Dolayısı ile makul mantıklı here yer alınır. artık siz kendi bütçenize uygun yer bakacaksınız. Artık bütçenize uygun bir yer bulduğunuzda evet burası uygun diyor olabilmemiz lazım.
Bu hesabı artık herkes kendisi yapmalı, kiralara ve amortismanlara bakınca siz kendiniz de kolaylıkla karar verebiliyorsunuz. Bir sene önce aynı yerde 500 Bin TL olan bir dairenin fiyatı bir yıl sonra 1,5 milyon TL olmuş. Aynı binada birisi 1.5 milyon TL'ye satarken farklı bir dairenin fiyatının 2,5 milyon TL'ye satıldığını görüyor ve orada bir saçmalık olduğunu anlıyorsunuz. Ama bu zamanda ne alırsanız kardır '' diyerek konut almak isteyen yatırımcıları alma ve fiyatlar noktasında uyardı.

Patronlarınsesi.com

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.